Dziś mamy 15 stycznia 2025, środa, imieniny obchodzą:
15 stycznia 2025

Wystawa malarstwa Zbigniewa i Adama Papke. 60 i 30 lat twórczości artystów

fot. Gmina Osielsko

fot. Gmina Osielsko

16 stycznia 2025 roku o godz. 18.00 zapraszamy do Galerii #Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, gdzie na I piętrze odbędzie się otwarcie wystawy

Malarstwa Zbigniewa i Adama Papke pt. „Akwarele - 60 i 30 lat twórczości”. Wystawa będzie czynna do 1 marca br. w godzinach
pracy Biblioteki.

Zbigniew Papke, ur. w 1936 roku w Niemczu. Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Dyplom uzyskał w pracowni prof. Stanisława Borysowskiego w 1962 r. Od 1963 r. członek Związku Polskich Artystów Plastyków.
Rzeczoznawca z zakresu malarstwa mianowany przez Ministra Kultury i Sztuki oraz stypendysta MKiS i WRN. Działa twórczo w
dziedzinie malarstwa i grafiki wydawniczej, jest również od wielu lat animatorem upowszechniania plastyki - komisarzem
artystycznym bydgoskich plenerów malarskich. Jego dorobek twórczy prezentowano m.in. na 14 wystawach indywidualnych i
kilkudziesięciu zbiorowych, w tym podczas 10 wystaw Okręgu Bydgoskiego w Polsce, m.in. w Toruniu, Warszawie, Opolu, Gdańsku, Krakowie, Szczecinie, Sopocie, Częstochowie.

Adam Papke, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. W latach 1987-1993 studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierunek artystyczno-pedagogiczny. Uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof. Mieczysława Wiśniewskiego. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, fotografią reklamową oraz projektowaniem graficznym. Specjalizuje się w akwareli - technice trudnej, wymagającej umiejętności natychmiastowego podejmowania decyzji w położeniu każdej plamy barwnej. W tej jedynej w swoim rodzaju technice szuka wyrazu formy, która byłaby do niego przynależna.

Materiał: Gmina Osielsko

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań

8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony# Terytorialnej uroczyście rozpoczęła nowy rok szkoleniowy

(czytaj więcej)
0

Kolejne rodzaje dokumentów tożsamości. Czym różnią się od siebie?

Dokumenty tożsamości, które musisz znać! #Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia, czym są mDowód, e-dowód, dowód osobisty, dowód cyfrowy i elektroniczny.

(czytaj więcej)
0

Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo

Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności omi­nie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj da­nej rośliny w przyszłym roku.

(czytaj więcej)