Turniej Sportowo - Obronny. Na szczycie podium XII Liceum z Bydgoszczy
fot. KMP Bydgoszcz
Trzecia edycja Turnieju Sportowo-Obronnego o #puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy i Dyrektora XII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy przeszła do historii. Wspólnym hasłem zawodów, w których startowali uczniowie z klas mundurowych o profilu policyjnym, było "Łączy nas mundur". Uczniowie XII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie oraz Zespołu Szkół nr 4 we Włocławku znaleźli się na podium. Gratulujemy!
W Zespole Szkół nr 24 w Bydgoszczy odbyła się trzecia edycja Turnieju Sportowo-Obronnego o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy i Dyrektora XII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. Wspólnym hasłem zawodów było "Łączy nas mundur". W szranki stanęło sześć drużyn z województwa kujawsko-pomorskiego - przedstawiciele szkół z klasami mundurowymi o profilu policyjnym.
Uczniowie rywalizowali w siedmiu konkurencjach:
- test wiedzy,
- strzelanie,
- pierwsza pomoc przedmedyczna,
- policyjny tor przeszkód,
- ergometr wioślarski,
- techniki samoobrony,
- musztra policyjna.
Rywale wykazali się niezwykłym zaangażowaniem i chęcią wygranej, walczyli o każdy punkt. Na różnych etapach turnieju nie można było wskazać lidera i do końca nie było wiadomo jak będzie przedstawiać się punktacja. Poziom był bardzo wyrównany, a o zajęciu konkretnego miejsca decydowała niekiedy niewielka różnica punktów. Ostatecznie zmagania trzeci raz z rzędu wygrała drużyna z Bydgoszczy.
Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:
1 miejsce: XII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy,
2 miejsce: Zespół Szkół Mechanicznych w Radziejowie,
3 miejsce: Zespół Szkół nr 4 we Włocławku,
4 miejsce: I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie,
5 miejsce: Zespół Szkół Chemiczno-Elektronicznych w Inowrocławiu,
6 miejsce: Szkoła Techniczna BZDZ w Aleksandrowie Kujawskim.
W 3 konkurencjach przyznano wyróżnienia indywidualne za najlepsze wyniki:
Test wiedzy - Jakub Kaźmierczak z XII L.O. w Bydgoszczy,
Strzelanie - Hanna Pawlak i Sebastian Lewandowski - oboje z ZS Mechanicznych w Radziejowie,
Ergometr wioślarski - Amelia Rydlewska i Maciej Sobczak - oboje z I L.O. w Szubinie.
Gratulujemy!
Drużynę XII L.O. przygotowywali do turnieju policjanci Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, z którą szkoła ma podpisane
porozumienia partnerskie. W jego ramach prowadzone są w klasach mundurowych zajęcia o tematyce policyjnej.
Materiał: KMP Bydgoszcz
Galeria
Czytaj również
- Niezwykły dzień w Starostwie. Wizyta uczniów XIII LO w Bydgoszczy
- Magia Świąt w ZSOiZ w Solcu Kujawskim. Spektakl Koncertowo - Jasełkowy
- Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w piłce siatkowej. W ramach Licealiady
- Sukces dziewcząt z Wojnowa. Zostały mistrzyniami województwa w unihoheju
- Pluszowy Miś - Zawody sportowe klas I-III. Rywalizowało siedem gmin powiatu
Dodaj komentarz
Sylwestrowa domówka w stylu premium. Idealne rozwiązanie
Sylwester w domu nie musi oznaczać pidżam i popcornu# (choć szanujemy ten vibe). To szansa, by zamienić swoje cztery kąty w najbardziej ekskluzywny klub w mieście – z tym, że selekcja gości jest ściśle kontrolowana (Twoja lista znajomych) i nie ma problemu z kolejką do baru! Dla osób ceniących jakość i komfort, sylwester w domowym wydaniu to idealne rozwiązanie, pozwalające na połączenie intymności z wyrafinowanymi wrażeniami estetycznymi.
(czytaj więcej)Niebawem powitamy Nowy Rok. Jakie są zwyczaje sylwestrowe?
Sylwester nie jest zwyczajną nocą, więc spędzać go jak #każdej innej nie można. To czas, który warto przeżyć wyjątkowo, niecodziennie. Nie znaczy to oczywiście, że trzeba koniecznie iść na bal. Ale zawsze warto pamiętać o obyczajach związanych z tym świętem. Są bardzo barwne i ciekawe. Zarówno te nasze rodzime, jak i wszelkie inne kultywowane w różnych zakątkach świata.
(czytaj więcej)Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo
Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności ominie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj danej rośliny w przyszłym roku.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!