Uruchomiono nową podstację pogotowia ratunkowego. Już działa
fot. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy
Zgodnie z nowym "Planem Działania Systemu# Państwowe Ratownictwo Medyczne dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego" Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy uruchomiła od 1 stycznia 2025 roku nową podstację dla zespołu ratownictwa medycznego typu podstawowego. Ambulans i budynek sfinansowano z funduszy własnych pogotowia.
Ambulans ratunkowy stanął w Bydgoszczy przy Bydgoskim Centrum Targowo - Wystawienniczym. Docelowo trafi tam zupełnie nowy ambulans w zabudowie kontenerowej, który w tej chwili przygotowywany jest do działania.
To już 20 ambulans w strukturach WSPR w Bydgoszczy.
Inwestycja ta znacząco zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców Bydgoszczy i okolic.
Przypomnijmy, że w naszym województwie mamy obecnie 98 ambulansów ratunkowych oraz 3 motocyklowe zespoły ratownictwa medycznego.
1 ambulans przypada na około 21 300 mieszkańców.
Materiał: KW / Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy
Czytaj również
- Podsumowanie działań prewencji. Zadania z profilaktyki społecznej
- Do kiedy ważny jest twój dowód? Wiele dokumentów do wymiany
- "Kłaniajcie się królowie". Tysiące kolędników na ulicach miasta
- Pomoc dla osób w kryzysie bezdomności. "Akcja Zima 2024/2025"
- Program Aktywne Place Zabaw. Które gminy mogą ubiegać się o środki?
Dodaj komentarz
Nowe przepisy. Zmieniły się zasady selektywnej zbiórki odpadów
Od 2025 roku, zgodnie z przepisami #UE, wchodzi w życie obowiązek selektywnego zbierania odpadów typu: tekstylia, odzież, obuwie. To zadanie gmin, które jest realizowane w ramach Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Każda gmina zobowiązana jest ustanowić przynajmniej jeden taki punkt na swoim terenie. To tam powinny trafiać rzeczy, którym można dać drugie życie!
(czytaj więcej)Trudny czas dla zwierząt. Słabsze i chore nie przetrwają zimy
Kiedy za oknem pojawi się zimowa aura, #temperatura spadnie poniżej zera, a glebę pokryje warstwa śniegu zacznie się dla zwierząt ciężki okres. Mimo że wypracowały one kilka strategii na przetrwanie zimowych warunków, nie wszystkie z nich przeżywają, zwłaszcza gdy pogoda jest wyjątkowo niesprzyjająca.
(czytaj więcej)Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo
Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności ominie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj danej rośliny w przyszłym roku.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!