Pożar hali produkcyjno - magazynowej. Ogień gasiło 200 strażaków
fot. Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu / KM PSP Bydgoszcz / TVP Bydgoszcz
W Bydgoszczy wybuchł #pożar hali produkcyjno - magazynowej zakładu zajmującego się produkcją opakowań kartonowych. Ogień objął blisko 2000 m² powierzchni, a w akcji bierze udział 57 zastępów straży pożarnej.
Pożar rozpoczął się w niedzielę (5 stycznia) po godzinie 13:00 i szybko objął znaczną część hali o wymiarach 100x300 metrów. Strażacy zdołali uratować 6000 m² obiektu. Na miejscu pracpwała również Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego z Torunia, która zabezpieczała dwa zbiorniki z chemikaliami znajdujące się w obrębie hali. O skali zdarzenia świadczył fakt, że dym z płonącego zakładu widoczny był niemal z każdej części miasta.
Choć nikomu nic się nie stało, strażacy długo walczyli dogaszaniem pożaru oraz stabilizacją uszkodzonych konstrukcji hali. Jeszcze o gogzinie 17:00 udział w akcji brało łącznie 57 zastępów i prawie 200 strażaków państwowej i ochotniczej straży straży pożarnej. Nadzór nad akcją sprawował kujawsko - pomorski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Rafał Świechowicz. Przyczyny pożaru będą ustalane w toku policyjnego dochodzenia.
Źródło: Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu
Galeria
Czytaj również
- Pocisk utkwił w ścianie mieszkania. Zatrzymano jedną osobę
- Uprawiał 47 krzaków konopi indyjskich. Młody mężczyzna usłyszy zarzuty
- Negatywne emocje wyładował na zaparkowanych autach. Już usłyszał zarzuty
- Policjanci gromadzą materiał dowodowy. Pożar hali w Bydgoszczy
- Wymagająca i bardzo niebezpieczna akcja. Działania trwały dwa dni
Dodaj komentarz
Nowe przepisy. Zmieniły się zasady selektywnej zbiórki odpadów
Od 2025 roku, zgodnie z przepisami #UE, wchodzi w życie obowiązek selektywnego zbierania odpadów typu: tekstylia, odzież, obuwie. To zadanie gmin, które jest realizowane w ramach Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Każda gmina zobowiązana jest ustanowić przynajmniej jeden taki punkt na swoim terenie. To tam powinny trafiać rzeczy, którym można dać drugie życie!
(czytaj więcej)Trudny czas dla zwierząt. Słabsze i chore nie przetrwają zimy
Kiedy za oknem pojawi się zimowa aura, #temperatura spadnie poniżej zera, a glebę pokryje warstwa śniegu zacznie się dla zwierząt ciężki okres. Mimo że wypracowały one kilka strategii na przetrwanie zimowych warunków, nie wszystkie z nich przeżywają, zwłaszcza gdy pogoda jest wyjątkowo niesprzyjająca.
(czytaj więcej)Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo
Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności ominie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj danej rośliny w przyszłym roku.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!