Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Policji. Stanęło na honorowym miejscu
fot. KWP Bydgoszcz
Dzięki przedstawicielom Komendy Chorągwi# Kujawsko-Pomorskiego Związku Harcerstwa Polskiego, do policjantów i pracowników Policji, dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. W imieniu funkcjonariuszy przyjął je inspektor Jakub Gorczyński Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy.
Betlejemskie Światło Pokoju to symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei, który za pośrednictwem harcerzy wędruje prawie po całej Europie. W tym roku, nie pierwszy raz, dotarło też do siedziby Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Betlejemskie Światło przyniosły harcmistrz Dorota Suchorska - Zastępca Komendantki Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej, harcmistrz Mariola Czerwińska - instruktorka hufca ZGO Bydgoszcz-Miasto, a także harcerki, uczennice Szkoły Podstawowej nr 4 w Bydgoszczy.
Wraz z podziękowaniem za pamięć o policjantach i pracownikach Policji, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Jakub Gorczyński złożył harcerzom najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne i przekazał drobne upominki.
Betlejemskie Światło Pokoju stanęło na honorowym miejscu pod Tablicą Pamięci, upamiętniającą policjantów, którzy stracili życie na służbie. Dziś, obok choinki, Światełko to znaczy więcej niż słowa… .
Idea tradycyjnie stawianego na wigilijnym stole Betlejemskiego Światła Pokoju zapoczątkowana została w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności” i była propagowana przez Austriackie Radio i Telewizję.
Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 roku. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej.
Materiał: KWP Bydgoszcz / mł. insp. Monika Chlebicz
Galeria
Czytaj również
- Odwiedziny Szymka w Komendzie Policji. Spełnione marzenie 5-latka
- 106-lecie Powstania Wielkopolskiego. Uroczyste apele w Bydgoszczy i Kcyni
- Historyczna walka o Brzozę. Pamiętamy o Powstaniu Wielkopolskim
- Zryw zakończony sukcesem. Walki na terenie obecnego powiatu nakielskiego
- Wigilia w Domu Księży Emerytów. Służyli w parafiach naszego powiatu
Dodaj komentarz
Sylwestrowa domówka w stylu premium. Idealne rozwiązanie
Sylwester w domu nie musi oznaczać pidżam i popcornu# (choć szanujemy ten vibe). To szansa, by zamienić swoje cztery kąty w najbardziej ekskluzywny klub w mieście – z tym, że selekcja gości jest ściśle kontrolowana (Twoja lista znajomych) i nie ma problemu z kolejką do baru! Dla osób ceniących jakość i komfort, sylwester w domowym wydaniu to idealne rozwiązanie, pozwalające na połączenie intymności z wyrafinowanymi wrażeniami estetycznymi.
(czytaj więcej)Niebawem powitamy Nowy Rok. Jakie są zwyczaje sylwestrowe?
Sylwester nie jest zwyczajną nocą, więc spędzać go jak #każdej innej nie można. To czas, który warto przeżyć wyjątkowo, niecodziennie. Nie znaczy to oczywiście, że trzeba koniecznie iść na bal. Ale zawsze warto pamiętać o obyczajach związanych z tym świętem. Są bardzo barwne i ciekawe. Zarówno te nasze rodzime, jak i wszelkie inne kultywowane w różnych zakątkach świata.
(czytaj więcej)Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo
Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności ominie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj danej rośliny w przyszłym roku.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!