Interwencje pszczelarskie. Ostatni dzień na złożenie wniosku
fot. ARiMR
Beneficjenci, którzy zrealizowali inwestycje w ramach dwóch interwencji: Wspieranie #walki z warrozą produktami leczniczymi (I.6.3) i Pomoc na odbudowę i poprawę wartości użytkowej pszczół (I.6.5), mają czas na złożenie wniosków o płatność do 14 sierpnia 2024 r.* Dokumenty należy przesyłać wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR. Jeżeli planowany jest wniosek o aneks, trzeba pamiętać, że musi on zostać złożony przed wnioskiem o płatność.
Skierowany do hodowców pszczół i zrzeszających ich organizacji nabór, który odbył się na przełomie 2023 i 2024 roku, obejmował siedem interwencji (I.6.1-I.6.7) z Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej 2023-2027. ARiMR przyjęła wówczas blisko 5 tys. wniosków o wsparcie w wysokości ponad 66 mln zł. W przypadku pięciu interwencji (I.6.1, I.6.2, I.6.4, I.6.6, I.6.7) czas na złożenie wniosków o płatność minął.
*inny niż w przypadku pozostałych interwencji termin wynika z obowiązującego od 8 lipca 2024 r. „Regulaminu naborów wniosków o przyznanie pomocy dla interwencji w sektorze pszczelarskim (I.6.1-I.6.7) na rok pszczelarski 2024 w ramach PS WPR 2023-2027”.
Źródło: ARiMR
Czytaj również
- Współdziałanie się opłaca. Wnioski od organizacji i grup producentów
- "Świat się kręci wokół wsi". Wyłoniono laureatów konkursu
- Zmiany w przepisach o rencie socjalnej. Nowy dodatek dopełniający
- Dopłaty do ubezpieczenia zwierząt. Wkrótce start nowego naboru
- Płatności dobrostanowe. Obowiązkowe szkolenie do 14 marca
Dodaj komentarz
Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań
8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony# Terytorialnej uroczyście rozpoczęła nowy rok szkoleniowy
(czytaj więcej)Kolejne rodzaje dokumentów tożsamości. Czym różnią się od siebie?
Dokumenty tożsamości, które musisz znać! #Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśnia, czym są mDowód, e-dowód, dowód osobisty, dowód cyfrowy i elektroniczny.
(czytaj więcej)Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo
Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności ominie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj danej rośliny w przyszłym roku.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!