Dziś mamy 15 stycznia 2025, środa, imieniny obchodzą:
17 lipca 2024

I odpłynęli do domów… Koniec obozu młodych żeglarzy

fot. Gminny Ośrodek Kultury w Osielsku

fot. Gminny Ośrodek Kultury w Osielsku

No i koniec obozu dla naszych najmłodszych żeglarzy. Ostatnie śniadanie,# ostatnie pakowanie, ostatnie porządki i ostatni rzut oka na pokój.

To koniec szkolenia na wodzie prowadzonego przez dziesięć dni lipca przez Klub Żeglarski z Osielska. Koniec wykonywania poleceń instruktora. Koniec lekcji na lądzie.

W tym roku wyjątkowo duża grupa dzieci chciała spróbować żeglarstwa lub sprawdzić swoje umiejętności zdobyte na wcześniejszym obozie. Zgłosiły się dziewczynki i chłopcy. Po równo. W różnym wieku. Różnego wzrostu. Z różnymi predyspozycjami czy doświadczeniem na wodzie. Nic jednak tak nie determinowało sprawności na łódce, jak słuchanie poleceń nauczyciela żeglowania. A tych pan Rysio nie szczędził. Każdy miał okazję sprawdzić się na wodzie.

Obóz to również inne atrakcje przygotowane przez wychowawców. Były kąpiele na plaży, gry i zabawy na powietrzu, pływanie na innych łodziach…Każdy mógł się przepłynąć na motorówce, z której pan Rysiu wykrzykiwał swoje polecenia, udzielał rad, a czasami nawet wyławiał tych, którzy nie słuchając go lądowali w wodzie.

Jeszcze krótkie podsumowanie ostatniego dnia, dyplomy dla wyróżniających się obozowiczów, drobne pamiątki dla wszystkich i cóż… widzimy się na wodzie!

Projekt zrealizowany przez Klub Żeglarski z Osielska ze środków gminy Osielsko.

Podziękowania dla Kujawsko - Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego za udostępnienie Ośrodka Szkoleniowego w Pieczyskach.

/BKŻ Dorota Bręczewska/

Materiał: Gminny Ośrodek Kultury w Osielsku

Oceń artykuł: 17 14

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Ruszył nowy rok szkoleniowy. Przed Terytorialsami wiele wyzwań

8.Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony# Terytorialnej uroczyście rozpoczęła nowy rok szkoleniowy

(czytaj więcej)
0

Stopniowo zwiększaj dawkę ruchu. Zacznij od ćwiczeń w domu

Więcej ruchu to postanowienie# noworoczne, które często już pod koniec stycznia zostaje niezrealizowane.

(czytaj więcej)
0

Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo

Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności omi­nie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj da­nej rośliny w przyszłym roku.

(czytaj więcej)