"Chcemy rozmawiać przy stole, a nie stać na granicy". Spotkanie z ministrem
fot. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
W piątek (3 stycznia) w siedzibie Ministerstwa #Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się spotkanie ministra Czesława Siekierskiego z rolnikami ze Stowarzyszenia Podkarpacka Oszukana Wieś. – Dziękuję za to spotkanie i za atmosferę współpracy. To są trudne sprawy, musimy wspólnie znaleźć rozwiązanie – podkreślił minister Czesław Siekierski.
Rolnicy: Nasze postulaty nie są wymierzone przeciwko MRiRW
Przedstawiciele rolników podkreślili, że chcą uczestniczyć w procesie zmian, nad którymi aktualnie pracuje resort rolnictwa. – Chcemy rozmawiać przy stole, a nie stać na granicy! Nasze postulaty nie są wymierzone przeciwko Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi, lecz przeciwko decyzjom podejmowanym przez panią Ursulę von der Leyen i Komisję Europejską – podkreślali uczestnicy dzisiejszego spotkania.
Tematyka spotkania z Podkarpacką Oszukaną Wsią
Tematem spotkania były protesty rolnicze i odpowiedź na postulaty zgłoszone przez rolników protestujących w Medyce. Stowarzyszenie POW otrzymało odpowiedzi na 11 przesłanych postulatów. Dzisiejsza rozmowa dotyczyła głównie trzech tematów: aplikacji suszowej, definicji „aktywnego rolnika” i terminów nawożenia.
Obecni na spotkaniu dyrektorzy poszczególnych departamentów merytorycznych w MRiRW przedstawili najistotniejsze kwestie dotyczące:
- propozycji zmiany definicji rolnika aktywnego zawodowo;
- zasad działania aplikacji suszowej;
- terminów nawożenia i stosowania mocznika.
Rolnicy zgłosili swoje uwagi oraz propozycje do opracowywanych przez MRiRW zmian. Minister zapewnił, że zostaną one przeanalizowane.
Strony ustaliły, że rozmowy będą kontynuowane w celu wypracowania jak najlepszych rozwiązań.
Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Galeria
Czytaj również
Dodaj komentarz
Nowe przepisy. Zmieniły się zasady selektywnej zbiórki odpadów
Od 2025 roku, zgodnie z przepisami #UE, wchodzi w życie obowiązek selektywnego zbierania odpadów typu: tekstylia, odzież, obuwie. To zadanie gmin, które jest realizowane w ramach Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Każda gmina zobowiązana jest ustanowić przynajmniej jeden taki punkt na swoim terenie. To tam powinny trafiać rzeczy, którym można dać drugie życie!
(czytaj więcej)Trudny czas dla zwierząt. Słabsze i chore nie przetrwają zimy
Kiedy za oknem pojawi się zimowa aura, #temperatura spadnie poniżej zera, a glebę pokryje warstwa śniegu zacznie się dla zwierząt ciężki okres. Mimo że wypracowały one kilka strategii na przetrwanie zimowych warunków, nie wszystkie z nich przeżywają, zwłaszcza gdy pogoda jest wyjątkowo niesprzyjająca.
(czytaj więcej)Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo
Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności ominie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj danej rośliny w przyszłym roku.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!