Zjazd Bożen. Taka impreza tylko w Bożenkowie
fot. pow.
Oczywiście czerwiec to nic innego jak Zjazd Bożen w Bożenkowie.
Panie spotkały się w nim po raz XIV. Był przemarsz ulicami Bożenkowa, liczenie Bożen, a także część oficjalna. Tradycyjnie Wójt Pan Wojciech Sypniewski przywitał kobiety o nietuzinkowym imieniu, przekazując im symboliczny klucz do bram tejże miejscowości oraz wspaniały tort. Po tym nastąpiła część artystyczna. Na scenie zaprezentowały się dzieci z pięknymi utworami wokalnymi z Studia Piosenki, prowadzonego przez panią Adele Konop – Streczewską. Ponadto dzieci z Fabryki Tańca z Osielska: Krzysztof Kossakowski i Lilianna Krzanowska, którzy prezentowali z gracją i harmonią tańce towarzyskie. W dalszej części Bożenki bawiły się przy akompaniamencie głosu pani Agnieszki Kardaszewicz oraz zabawach biesiadnych z animatorkami. Prowadzącym i zachęcającym do zabawy był nieoceniony Daniel Kossakowski. Było śpiewnie, tanecznie i zabawnie. Tak jak Bożenki lubią.
Kolejne ich spotkanie już za rok, a wtedy jubileusz XV – lecie.
Materiał: Hania Kątna
Galeria
Czytaj również
- Czas magii i radości w naszej gminie. Grudniowe spotkania świąteczne
- Publikacja "Utwory wybrane". Projekt Aliny Prus-Krzemińskiej
- Życzenia dla Koła Emerytów i Rencistów. Spotkanie informacyjno - wigilijne
- Spotkanie Wigilijne z “ULKS” ZRYW Dobrcz. Podsumowanie osiągnięć
- Świąteczny weekend w naszej gminie. Pełen magii i wspólnoty!
Dodaj komentarz
Sylwestrowa domówka w stylu premium. Idealne rozwiązanie
Sylwester w domu nie musi oznaczać pidżam i popcornu# (choć szanujemy ten vibe). To szansa, by zamienić swoje cztery kąty w najbardziej ekskluzywny klub w mieście – z tym, że selekcja gości jest ściśle kontrolowana (Twoja lista znajomych) i nie ma problemu z kolejką do baru! Dla osób ceniących jakość i komfort, sylwester w domowym wydaniu to idealne rozwiązanie, pozwalające na połączenie intymności z wyrafinowanymi wrażeniami estetycznymi.
(czytaj więcej)Niebawem powitamy Nowy Rok. Jakie są zwyczaje sylwestrowe?
Sylwester nie jest zwyczajną nocą, więc spędzać go jak #każdej innej nie można. To czas, który warto przeżyć wyjątkowo, niecodziennie. Nie znaczy to oczywiście, że trzeba koniecznie iść na bal. Ale zawsze warto pamiętać o obyczajach związanych z tym świętem. Są bardzo barwne i ciekawe. Zarówno te nasze rodzime, jak i wszelkie inne kultywowane w różnych zakątkach świata.
(czytaj więcej)Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo
Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności ominie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj danej rośliny w przyszłym roku.
(czytaj więcej)Pamiętaj o nawodnieniu organizmu. Kluczowe dla zdrowia i dobrej kondycji
Dlaczego wciąż przypominamy o piciu# wody?
(czytaj więcej)
Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad
Patryk, w dniu 01-07-2023 12:29:38 napisał:
odpowiedz
Komar z Bełchatowa , w dniu 01-07-2023 23:49:13 napisał:
odpowiedz
Babcia Bożena, w dniu 03-07-2023 16:00:58 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!