Dziś mamy 30 grudnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:
20 czerwca 2023

Zjazd Bożen. Taka impreza tylko w Bożenkowie

fot. pow.

fot. pow.

Oczywiście czerwiec to nic innego jak Zjazd Bożen w Bożenkowie.

Panie spotkały się w nim po raz XIV. Był przemarsz ulicami Bożenkowa, liczenie Bożen, a także część oficjalna. Tradycyjnie Wójt Pan Wojciech Sypniewski przywitał kobiety o nietuzinkowym imieniu, przekazując im symboliczny klucz do bram tejże miejscowości oraz wspaniały tort. Po tym nastąpiła część artystyczna. Na scenie zaprezentowały się dzieci z pięknymi utworami wokalnymi z Studia Piosenki, prowadzonego przez panią Adele Konop – Streczewską. Ponadto dzieci z Fabryki Tańca z Osielska: Krzysztof Kossakowski i Lilianna Krzanowska, którzy prezentowali z gracją i harmonią tańce towarzyskie. W dalszej części Bożenki bawiły się przy akompaniamencie głosu pani Agnieszki Kardaszewicz oraz zabawach biesiadnych z animatorkami. Prowadzącym i zachęcającym do zabawy był nieoceniony Daniel Kossakowski. Było śpiewnie, tanecznie i zabawnie. Tak jak Bożenki lubią.

Kolejne ich spotkanie już za rok, a wtedy jubileusz XV – lecie.

Materiał: Hania Kątna

Oceń artykuł: 19 93

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Patryk, w dniu 01-07-2023 12:29:38 napisał:

    Jestem wielkim fanem tegoż wydarzenia. Za rok nie pozwolę sobie przegapić tak wielkiego i hucznego święta. Pozdrawiam serdecznie wszystkie Bożenki i do zobaczenia! :)

    odpowiedz

    • 0 (0)

    Komar z Bełchatowa , w dniu 01-07-2023 23:49:13 napisał:

    Fenomenalna inicjatywa. Moja mama ma na imię Bożenna, a dopiero dziś dowiaduję się o tak fenomenalnym wydarzeniu. A z ciekawości, jak wyglądało podliczenie osób ile Bożenn oraz Bożen brało udział? Pozdrowienia dla wszystkich Pań

    odpowiedz

    • 0 (0)

    Babcia Bożena, w dniu 03-07-2023 16:00:58 napisał:

    A którego czerwca odbywa się ten zjazd? Czy może data jest ruchoma. Chciałabym w przyszłym roku uczestniczyć

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Sylwestrowa domówka w stylu premium. Idealne rozwiązanie

Sylwester w domu nie musi oznaczać pidżam i popcornu# (choć szanujemy ten vibe). To szansa, by zamienić swoje cztery kąty w najbardziej ekskluzywny klub w mieście – z tym, że selekcja gości jest ściśle kontrolowana (Twoja lista znajomych) i nie ma problemu z kolejką do baru! Dla osób ceniących jakość i komfort, sylwester w domowym wydaniu to idealne rozwiązanie, pozwalające na połączenie intymności z wyrafinowanymi wrażeniami estetycznymi.

(czytaj więcej)
0

Niebawem powitamy Nowy Rok. Jakie są zwyczaje sylwestrowe?

Sylwester nie jest zwyczajną nocą, więc spędzać go jak #każdej innej nie można. To czas, który warto przeżyć wyjątkowo, niecodziennie. Nie znaczy to oczywiście, że trzeba koniecznie iść na bal. Ale zawsze warto pamiętać o obyczajach związanych z tym świętem. Są bardzo barwne i ciekawe. Zarówno te nasze rodzime, jak i wszelkie inne kultywowane w różnych zakątkach świata.

(czytaj więcej)
0

Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo

Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności omi­nie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj da­nej rośliny w przyszłym roku.

(czytaj więcej)