Kujawsko-pomorska młodzież. Kreatywna, ambitna, zaangażowana

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Zajęcia sportowe i taneczne, programowanie i #robotyka, warsztaty artystyczne, wyjazdy na obozy, do kin i teatrów – na realizację projektów dla dzieci młodzieży przekazujemy z marszałkowskiego budżetu obywatelskiego 70 mln złotych. Granty są przyznawane za pośrednictwem lokalnych grup działania. Nabory wniosków są już otwarte! Działania dla dzieci i młodzieży.
– Ideą projektu jest to, żeby młodzi ludzie sami wskazali, czego potrzebują i zdecydowali, na co przeznaczyć te środki – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. – Zależy nam na tym, aby stworzyć przestrzeń, która będzie spełniała oczekiwania dzieci i młodzieży oraz inspirowała ich do dalszego rozwoju. Gorąco zachęcam do zgłaszania inicjatyw w lokalnej grupie działania.
Maksymalny poziom dofinansowania w ramach naszego programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027 wynosi 95 proc. wartości projektu, maksymalna wysokości grantu to 100 tys. złotych.
Działania dla dzieci i młodzieży
• na lata 2023-2029 przeznaczono 70 mln złotych
• granty dla 700 klubów młodzieżowych dla młodych mieszkańców w wieku 6-24 lata
• maksymalna wysokości grantu to 100 tys. złotych
• dodatkowe informacje: Kamila Kołoszko, kierownik Biura ds. RLKS, tel. 56 652 18 07
Znajdź swoją LGD, sprawdź harmonogram, zadzwoń lub umów się na spotkanie
• Nabory wniosków ogłaszanych przez LGD-y
• Lista LGD-ów z kontaktami
W Kujawsko-Pomorskiem działa 27 lokalnych grup działania, obejmujących swoim zasięgiem całe nasze województwo. Wspierają one oddolne inicjatywy zwiększające aktywność społeczną, rozwój lokalnych usług i infrastruktury, tworzenie nowych miejsc pracy, ochronę środowiska oraz dziedzictwo kulturowe. Perspektywa finansowa 2021-2027 jest kolejną, w której lokalne grupy działania realizują wspólnie z samorządem województwa marszałkowski budżet obywatelski.
Materiał: Beata Krzemińska / rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
Czytaj również
- To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?
- Szkolenie sapera. Pola minowe oraz wysadzenie
- Szkolenia w warunkach zimowych. Trenowali nie tylko techniki ewakuacji
- 10. edycja dyktanda za nami. Poznaliśmy mistrzów ortografii
- Walentynki. Idealny moment, by zakochać się w zupełnie nowych smakach
Dodaj komentarz
Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.
(czytaj więcej)Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!