Dziś mamy 5 stycznia 2025, niedziela, imieniny obchodzą:
05 października 2022

35. bieg od Dąbrowy do Ostromecka. Wystartowało prawie 300 sportostów

fot. UG w Dąbrowie Chełmińskiej

fot. UG w Dąbrowie Chełmińskiej

W dniach od 1 do 2 października odbywał się 35. bieg uliczny z Dąbrowy Chełmińskiej do Ostromecka i II Drovex Duathlon MTB.

W sobotę odbył się Duathlon na dystansie 5 km biegu, 20 km roweru i potem jeszcze raz biegu na 2,5 km. W tym roku do biegu podeszło aż 102 zawodników (28 kobiet i 74 mężczyzn) z całej Polski. Tym razem zwycięzcą Duathlony został Kacper Stępniak, drugie miejsce zajął Bartosz Kotłowski i trzeci Franciszek Donarski. Wśród kobiet pierwsza linie mety przekroczyła Magdalena Hinca, druga Sylwia Andrzejewska i trzecia Joanna Kalota.

Dzień później odbył się 35 bieg uliczny z Dąbrowy Chełmińskiej do Ostromecka. W wyścigu wystartowało 285 zawodników, w tym 52 z gminy Dąbrowa Chełmińska. Klasyfikacja wygląda następująco:

  1. Adrian Iława (23:31,95)
  2. Paweł Ochal (23:47,55)
  3. Przemysław Ratajczyk (23:51,80)

Wśród kobiet:

  1. Olga Ochal
  2. Agata Malicka-Zacniewska
  3. Angelika Kowalska

Były też wręczane nagrody w kategoriach wiekowych i kategorii mieszkańców gminy.

Kategoria mężczyzn z gminy:

  1. Bartosz Kotłowski
  2. Łukasz Śliwiński
  3. Krzysztof Retecki

Kategoria kobiet z gminy:

  1. Maria Kraska
  2. Beata Jarocka
  3. Martyna Fajfer

Kategoria małżeństw:

  1. Olga i Paweł Ochal

Zostały też przyznane dodatkowe nagrody dla uczestników obu wyścigów:

  • Bartosza Kotłowskiego
  • Jakuba Rymera
  • Franciszka Donarskiego
  • Magdaleny Grabarskiej,
  • Agacie Wasilewskiej
  • Anny Łuczak

W niedzielę dodatkowo biegły biegi dla dzieci, gdzie pobiegło 102 uczestników.

Źródło: LKS Ostromecko

Oceń artykuł: 27 28

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Nowe przepisy. Zmieniły się zasady selektywnej zbiórki odpadów

Od 2025 roku, zgodnie z przepisami #UE, wchodzi w życie obowiązek selektywnego zbierania odpadów typu: tekstylia, odzież, obuwie. To zadanie gmin, które jest realizowane w ramach Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Każda gmina zobowiązana jest ustanowić przynajmniej jeden taki punkt na swoim terenie. To tam powinny trafiać rzeczy, którym można dać drugie życie!

(czytaj więcej)
0

System lokalizacji AML. Nowoczesne technologie służące ratowaniu życia

Rozpoczyna się tworzenie# systemu, który ułatwi służbom ratowniczym dotarcie do osób wzywających pomocy. Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) podpisał umowę z Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC), aby wprowadzić nowoczesny system lokalizacji o nazwie AML (Advance Mobile Location). System tworzony we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji, pomoże szybciej i dokładniej znaleźć osoby w potrzebie. Na realizację projektu przeznaczone zostanie prawie 33 miliony złotych. Jego pełne uruchomienie przewidziane jest w 2027 roku.

(czytaj więcej)
0

Noc wigilijna jasna, to stodoła ciasna. Po wieczerzy obserwowano niebo

Na wsi popularne były w dzień wigilijny wróżby# związane z magią urodzaju. Szeroko rozpowszechnionym zwyczajem było kładzenie kawałka opłatka pod każdą miskę z potrawą wigilijną. Jeśli opłatek się przykleił do dna naczynia, oznaczało to urodzaj tej rośliny, z której przygotowana była potrawa. Domownicy każdej potrawy musieli spróbować, gdyż wierzono, że ilu potraw się nie spróbuje, tyle przyjemności omi­nie człowieka w ciągu następnego roku. Zjedzenie każdej z potraw miało z kolei zapewnić urodzaj da­nej rośliny w przyszłym roku.

(czytaj więcej)